Tricykel pre seniorov a zdravé chudnutie

Nachádzate sa tu

Cyklistika, a teda aj jazda na trojkolke pre seniorov je ideálny šport, ktorý nám pomáha chrániť kĺby a navyše sa vďaka nemu môžeme zbaviť pár nepotrebných kilečiek. V závislosti od veku a telesnej hmotnosti je možné za hodinu bicyklovania spáliť od 200 do 800 kalórií. Tieto údaje sú porovnateľné s dlhšími prechádzkami alebo s tzv. Nordic-Walking (prechádzka s palicami).

 

Oproti chôdzi či behu je však cyklistika omnoho šetrnejšia na kĺby. Je to z toho dôvodu, že 70% telesnej hmotnosti nesie sedadlo. Preto sa cyklistika a  jazda na tricykli odporúča pre obéznych ľudí, ktorý chcú schudnúť. V tomto blogu by sme vám radi poskytli pár užitočných rád, ako možno skĺbiť zdravé chudnutie s cyklistikou.

 

tricykel pre seniorov a chudnutie

Pravidelná jazda na tricykli = 100% úspechu

Ako pri rôznych iných športoch, aj pri cyklistike platí, že s určitou pravidelnosťou sa dopracujete k určitému úspechu. Pekné na tom je, že váš tréning nemusí trvať niekoľko hodín a vyzerať ako pred Tour de France. Na zhodenie zopár kíl stačí aj 3-krát týždenne 20 až 40 minút jazdy. Ideálnym riešením je skĺbiť tréning s cestou do práce či do obchodu alebo na poštu. Keď začnete vašu trojkolku používať napr. na jazdu do práce, budete sa diviť, ako má pravidelné bicyklovanie vplyv na naše telo i ducha. Tento šport vám umožní chudnúť aj bez diéty.

 

Zdravo chudnúť aj cez dovolenku

Cyklistika je najlepší spaľovač tukov. Ako poznáte zo života, všetky začiatky sú ťažké, kým si nezvyknete a ani pravidelné bicyklovanie a tricyklovanie nie je výnimkou. Najlepšie býva v takýchto prípadoch spojiť príjemné s užitočným a začať s dovolenkou na  troch kolesách. Priaznivo tu na seba pôsobia pohoda dovolenky a zdravý tréning. Takéto dovolenky môžu byť rôzne, s kratšími trasami, pre vytrvalcov, naplánované alebo bez cieľa. Dnes už existujú rôzne spoločenstvá, ktoré organizujú cyklotrasy.

 

Takže hor sa na trojkolky pre seniorov či elektrické trojkolky alebo bicykle a poďte objavovať krásy Slovenska!

 

Ak by ste mali nejaké otázky alebo by ste sa chceli poradiť ohľadom jazdy na trojkolke pre seniorov, neváhajte nás kontaktovať. Želáme vám príjemnú jazdu!

Publikované dňa 28. november 2018

Pridať nový komentár