Časté otázky

Nachádzate sa tu

Pre koho sú rehabilitačné trojkolky určené?

Rehabilitačné trojkolky sú pre každého, no predovšetkým ich radi využívajú seniori a ľudia s rôznym telesným postihutím, ale aj počas rehabilitácii sú obľúbenou pomôckou pre svoju šetrnosť kĺbov a bezpečnosť.

V akom stave sa odosieľajú trojkolesové bicykle?

Trojkolky pre seniorov sa odosielaju takmer zmontované, stačí narovnať riadidlá, nahodiť pedále, poprípade dofúkať kolesá.

Ako jazdiť na trojkolke pre seniorov?

1) Jazda na trojkolke sa líši od jazdy na bicykli už vtom, že trojkolka sa dotýka tromi bodmi zeme, tým dodáva stabilitu a je aj širšia. 2) Pri nastupovaní sa nemusíme rozbiehať, stačí si nastúpiť a až potom šliapnuť do pedálov. 3) Trojkolesový bicykel má vzadu dve kolesá širšie od seba a s tým treba pri jazde rátať. 4) Medzi bicyklom a tricyklom je rozdiel: pri bicykloch sa v zákrutách nakláňame jemne do zákruty, no pri tricykloch si volíme presne opačný smer. 5) Pri jazde na trojkolke si nepotrebujeme skladať nohu počas zastavenia ako u bicykloch, napríklad pri semafóroch, stačí pribrzdiť a počkať na zelenú. 6) Tak ako pri klasických bicykloch, aj pri trojkolkách sa pre jednoduché zastavenie používajú obe brzdy.

Aká je odporúčana veľkosť používatela trojkolky pre zdravotne postihnutých?

Trojkolky sú stavané pre zákazníkov s výškou od 160 cm do 200 cm a maximálna odporúčaná váha je do 120kg pričom náš základný model zvláda 140kg.

Aká je dodacia doba trojkolky pre seniorov?

Väčšinou máme všetky modely skladom, t.j. sme schopný trojkolky dodať do 3-4 pracovných dní, Pri osobnom odbere hoci aj ihneď Prosím kontaktujte nás vopred, pre overenie dostupnosti požadovaného modelu.

Aké sú rozmery trojkoliek?

-šírka zadnej nápravy je 72cm a celková šírka 78cm, čím sa zmestí do štandardnej šírky dverí. -dĺžka: 170cm , -výška prestupu: 42cm, - sedlo v najnižšej pozícii: 80cm , -zadný košík: 445x515x280mm ,

Akú záruku poskytujete?

Naše trojkolky pre seniorov disponujú dvojročnou zárukou.

Ďalšie rady

Ak po čase vám zoslabne svalstvo a ťažšie sa vám šliape(základný model), stačí vymeniť zadné volnokolo na väčšie (odporúčame veľkosť 22 zubov),alebo na klasické ozubené koliesko s možnosťou protišliapaciej brzdy ako na klasických bicykloch. Tieto ozubené kolieska sú štandardných rozmerov(ako pri BMX bicykloch) a dostať ho každom cykloobchode. Na výmenu je potrebná malá zručnosť, ale aj v cykloobchodoch vo vašom okolí vám to jednoducho vymenia. Ak máte ďalšie otázky, budeme radi ak nás kontaktujete.

Ako sa najľahšie naučím jazdiť na trojkolesovom bicykli? Dôležité!

Jazda na trojkolke sa dosť líši od jazdy na klasickom bicykli. Prvé čo sa treba naučiť je zatáčanie do zákrut a otáčanie sa trojkolkou. Tento úkon robieva najväčšie problémy pre nových trojkolkárov. Postavíme sa k trojkolke, uchopíme riadidlá a prejdeme sa s trojkolkou PEŠO pričo otáčame riadidlami a skúšame si zákruty. Toto je najlepší spôsob ako si osvojiť manévrovanie s riadidlami. Ak sme sa spriatelili so správaním trojkolky v zákrutách, tak sa môžeme posadiť na trojkolku a vyskúšať si jazdu na nej. Nenasadáme na ňu počas rozbiehania, zásadne len vkľude. Ak nám pomôže udržať si stabilitu, môžeme si trojkolku aj zabrzdiť. Ak sme nasadli, môžeme sa pustiť do prvích metrov. Keď niekomu robí problém prestup cez rám, bude mať pravdepodobne problém aj so šliapaním do pedálov. Tým nechcem nikoho odrádzať, priam naopak. Chcem každému predostrieť čo ho čaká. Všetko je otázkou vôle a cviku.Trojkolku si zadovážia zväčša ľudia, ktorý majú problémy s pohybom, ale ale boj ešte navzdali. Takže prosím, treba trénovaťa skúšať, aby si svalstvo zvyklo. Aj samotná jazda pôjde ľahšie. Na trojkolesovom bicykli sa jazdí kľudne a rozvážne. Netreba sa obávať pádu, tieto tricykle sú zostrojené tak, aby pád nenastal. Po jazde sa zastavuje pomocou oboch bŕzd, a až po úplnom zastavení je možné zosadnúť. Pre prvo-trojkolkárov odporúčam si vyskúšať nejakú trojkolku z vášho okolia, aby ste sa presvedčili či to má vôbec zmysel. Predídeme tak mnohým nepríjemnostiam. Príjemnú jazdu.